اخبار کلینیک

جدیدترین اخبار

برگه رویدادها

برگه رویدادها لورم ایپسوم یک متن بی مفهوم استاندارد است که طراح برای پرکردن صفحات وب از آن استفاده می کند. یک متن بی مفهوم استاندارد است لورم ایپسوم یک متن بی مفهوم استاندارد استلورم ایپسوم یک متن بی مفهوم استاندارد است که طراح برای پرکردن صفحات وب از آن استفاده می کند. یک متن بی مفهوم استاندارد است لورم ایپسوم یک متن بی مفهوم استاندارد است.

رویدادهای 5 روز آینده

اخبار کلینیک

با این منطق، کارشناسان عقیده دارند که ربات‌ها می‌توانند کار جراحی را بر عهده گیرند، از جراحی زخم‌های کوچک گرفته تا عمل‌های قلب.

بسیاری از این جراحی‌ها هم‌اکنون با کمک ربات‌ها در حال انجام هست، مانند ماشین‌هایی به نام «سیستم جراحی داوینچی» که با کمک ابزارهای کنترل از راه دور هر حرکت جراح را تقلید می‌کنند، اما آزمایش اخیر توسط نظام سلامت ملی کودکان و دانشگاه جانز هاپکینز نشان می‌دهد ربات‌ها می‌توانند به‌زودی در اتاق عمل گامی فراتر از نقش امروزشان بردارند و خود عمل را در بافت‌های نرم از اول تا آخر به انجام برسانند.

جراحان در این زمان کنار می‌ایستند و تماشا می‌کنند. ربات خودگردان بافت نرم که به‌اختصار «استار» (STAR) خوانده می‌شود، توانست عمل جراحی شکم یک خوک را با موفقیت و بدون پیچیدگی به اتمام برساند.